Witaminy – pamiętaj o nich

Witaminy – pamiętaj o nich

Już od początku w przedszkolu dzieci uczą się zasad zdrowego żywienia, dowiadują, co powinno znaleźć się w naszej diecie, jak zdrowo jeść, które składniki są zdrowsze i dlaczego. Ta edukacja prozdrowotna jest z roku na rok coraz lepsza.

Przede wszystkim zwraca się uwagę na witaminy, których niedobór może być naprawdę poważny w skutkach. Oczywiście wiedza jest coraz szersza, wiemy coraz więcej, ale czy wykorzystujemy tę wiedzę w naszym życiu? Poza tym wszystkie te informacje możemy o tym przeczytać w wielu przekładach historycznych, gdy ludzie umierali na szkorbut, czy inne choroby spowodowane właśnie przez niedobór witaminy C, D, czy A. Teraz nasza wiedza jest dużo bardziej rozwinięta i wiem, jak to wygląda, zdajemy sobie sprawę z roli witamin w naszej diecie.

To wciąż duży problem

Trzeba jednak zauważyć, że wciąż niedobór witaminy D dotyczy ogromnej części społeczeństwa. Wynika to z faktu, że jemy za mało ryb i spędzamy zbyt mało czasu na słońcu. Zauważmy, chociaż, że w krajach, gdzie robi się dużo dań z rybami i jest sporo słońca, niedobór tej witaminy nie jest problemem. Stroną, która podaje kompleksowe informacje na ten właśnie temat jest sloncewpigulce.

Znajdziemy tam informacje dotyczące właśnie witaminy D. Dzięki specjalistom, którzy publikują na stronie dowiemy się, jak wiele osób cierpi z tego powodu i jak często lekceważymy ten problem, a przecież niedobór tej witaminy dotyczy coraz większej ilości osób. Musimy to zmienić i strona apeluje do nas o tym, żebyśmy zmienili nasze podejście do diety i życia. Musimy nie tylko zmienić nasze przyzwyczajenia, ale wprowadzić klika zmian, czasem niezbędna będzie suplementacja. Oczywiście warto wprowadzać naturalne zmiany, ale przecież nie zawsze możemy prowadzić zdrowszy tryb zżycia, czasem przez tygodnie nie widzimy słońca, a do przecież może mieć zły wpływ na nasze zdrowie. Dlaczego, więc ni zastosujemy takich rozwiązań, które na pewno nie zagrażają naszemu zdrowiu, a wręcz przeciwnie wspierają je, abyśmy przez lata mogli cieszyć się dobrym zdrowiem bez problemów.

witd

 

 

 

 

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Milena Zielińska

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

More Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *