Witaminowa suplementacja – wskazówki

Witaminowa suplementacja – wskazówki

Korzyści ze stosowania mieszanek i ogólnie zestawów witaminowych są dla organizmu ogromne. Warto wiedzieć, że współczesna nauka nie odkryła wielu zastosowań dla witamin. Ich znaczenie dla poprawy zdrowia może być większe niż się na pierwszy rzut oka wydaje.

Suplementacja witaminową dla poprawy długoterminowego zdrowia

pomiary ilości jedzeniaMożesz wybrać dwa modele witaminowej suplementacji. Albo dozować konkretne witaminy, albo wybrać ogólny kompleks do codziennego stosowania. Pamiętaj, aby robić co jakiś czas przerwę od produktów witaminowych, zmieniaj marki, rób wyniki krwi i monitoruj faktyczny, pozytywny wpływ suplementacji.

Jedną z najciekawszych witamin w świecie udoskonalania zdrowia jest witamina D.

Jej właściwości są zachwycająco szerokie. Witaminie D przypisuje się oddziaływanie na ponad dwieście genów. Przede wszystkim witamina D gwarantuje większą odporność organizmu. Bierze bowiem udział w podnoszeniu jakości układu immunologicznego. Specjaliści medycyny rekomendują skoncentrowane mieszanki witaminy D osobom chorym na cukrzycę, na nadciśnienie tętnicze, na znaczącą otyłość na wszelkie choroby sercowo – naczyniowe. Witamina D to poza tym świecie wsparcie sportowców. Wystarczy codzienna, solidna dawka witaminy z końcówką D, aby zoptymalizować regenerację kości i stawów, odzyskać wytrzymałość, a jednocześnie wyregulować stężenie cukru we krwi, co pozwala uzyskać stabilną, długoterminową wagę.

 

Jak wykorzystać potencjał suplementacji witaminowej?

Rynek suplementacji witaminowej jest spory. Pamiętaj, że masz do czynienia z witaminami rozpuszczanymi w wodzie i witaminami rozpuszczanymi w tłuszczu. W przypadku przedawkowania witamin rozpuszczonych w wodzie ich nadmiar jest wydalany. Nie kieruj się zatem koniecznie ogromnymi dawkami na opakowaniach z kompleksami, ale stosuj witaminy tak, aby odpowiadały twojemu indywidualnemu zapotrzebowaniu. W przypadku witaminowych kompleksów lepiej stawiać na ilość tabletek ze zrównoważonymi proporcjami. Czy teraz podejdziesz poważnie do przedstawionych wskazówek suplementacyjnych?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Milena Zielińska

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

More Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *