Jakie są koszty wybielenia zębów?

koszty wybielania zebow

Profesjonalne i przede wszystkim skuteczne wybielanie zębów jest zarazem dość kosztowne. Na pewno nie ma metod, które można zastosować samodzielnie w domu, nie ponosząc z tego tytułu żadnych kosztów, ponieważ nawet jeżeli istnieją, to zapewne niebezpieczne i szkodzące na szkliwo. Ogólnie rzecz ujmując sposobów na wybielenie zębów jest co najmniej kilka, a każdy z nich wiąże się z zupełnie innym kosztem. Warto przytoczyć tu kilka przykładów.

Wybielenie zębów w analizie kosztowej

Wybielenie zębów musi kosztować, by było skuteczne, w końcu do tego celu trzeba przede wszystkim użyć konkretne materiały. Jeżeli ktoś decyduje się na wybielenie zębów metodą która wymaga zastosowania pasty do zębów, to koszt nie będzie duży, ponieważ wyniesie w najlepszej sytuacji około 10 złotych. W tej cenie można już kupić rzekomo wybielającą pastę. Jednak jej skuteczność jest raczej wątpliwa. Nie wszyscy w nią wierzą. Trzeba też uważać na to, jaką się wybiera, gdyż niektóre niszczą szkliwo. Osoba, która zdecyduje się na specjalistyczne paski do wybielania zębów, musi liczyć się z kosztem około 50 zł, co zależy od firmy i kilku innych szczegółów. Niektórzy uważają, że paski są lepsze niż pasta.

zabieg wybielania zebowNawet sami stomatolodzy proponują pastę zamienić właśnie na owe paski, choć też trzeba postawić na ich jakość, by nie wyrządzić szkody, a uzyskać pożądany efekt. Inna metodą wybielenia jest zabieg stomatologiczny. W tym przypadku trzeba już liczyć się z faktem, iż takie działanie będzie kosztować kilkaset złotych i trudno jest określić konkretną cenę, ponieważ w tej sytuacji również jest kilka sposobów, jedne bardziej kosztowne inne mniej, co przekłada się na skuteczność, albo co zależy od konkretnego problemu.

 

Czy warto sugerować się ceną

W żadnym wypadku nie należy sugerować się ceną. Jeżeli komuś naprawdę zależy na ty, aby wybielić zęby, to nie powinien brać pod uwagę cen, a jednak skuteczność. Często niektórzy nie mają za specjalnego wyboru, ponieważ okazuje się, że na ten konkretny problem skuteczna jest wyłącznie jedna metoda i albo jest tania, droga, bądź po prostu przystępna.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Jakie są koszty wybielenia zębów?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *