Czy witamina D może mieć naturalną formę?

wpływ słońca

Co kiedy natura nie wystarcza?

Mając w planach dbanie o siebie i o swoje zdrowie, zazwyczaj najbardziej zależy nam na tym, żeby odpowiednie wyniki zapewniać sobie bez pomocy różnych leków i środków. Wolimy dbać o siebie za pomocą odpowiedniej diety. Są jednak takie przypadki, kiedy to naturalne sposoby nie są wystarczające. Każda osoba, jaka interesuje się tematem zdrowia i odpowiedniego odżywiania wie o tym, że naturalna witamina D jest zawarta w dużej mierze nie w jedzeniu, ale mamy możliwość jej pozyskania dzięki promieniom słonecznym, a niestety na nie, na ich ilość na natężenie nie jesteśmy w stanie wpływać. Często niestety niezależnie od nas nie mamy takiej możliwości, żeby dostarczać witaminy D w sposób naturalny.

W zimie

Kiedy przychodzi okres zimowy, nie dość, że mamy znacznie utrudniony dostęp do promieni słonecznych z uwagi na to, że temperatura jest niższa i ubieramy się cieplej, to jeszcze dni są znacznie krótsze. Wielu z nas jest w takiej sytuacji, że kiedy wychodzi z domu do pracy, jest ciemno, a także ciemno jest, gdy kończymy pracę i wracamy do domu. Nie mamy tym samym możliwości, żeby zapewnić sobie odpowiednią dawkę promieni słonecznych. Niestety, ale jedzeniem nie jesteśmy w stanie sprawić, że naturalna witamina D zostanie odpowiednio uzupełniona.

Suplementy

Na całe szczęście absolutnie nie musimy się martwić, ponieważ jak najbardziej mamy możliwość ku temu, żeby zapewnić sobie witaminę D dzięki odpowiednim suplementom. Wiadomo, że nie jest to to samo, co czerpanie owej witaminy w sposób naturalny, ale w razie konieczności, kiedygrozi nam niedobór, jak najbardziej warto się na takową opcję zdecydować. wpływ słońcaZ całą pewnością w aptekach jesteśmy w stanie zdobyć naprawdę wiele różnego rodzaju suplementów i farmaceuta będzie w stanie pomóc nam z doborem czegoś odpowiedniego. Przynajmniej na czas, kiedy z naturalną witaminą D jest nieco ciężej, na czas zimy, jak najbardziej warto byłoby się wspomóc. Dzięki temu z całą pewnością nasz organizm nie odczuje w dużym stopniu zmiany pory roku, a my nie będziemy borykać się z efektami niedoboru witaminy D.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Milena Zielińska

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

More Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *