Zmiana w odżywianiu a wpływ na poziom cholesterolu

cholesterol

Lato jest bardzo dobrym momentem, aby zastanowić się nad tym, co można zmienić w swoim życiu. Na dobry początek można przeanalizować swoje menu i to, co się codziennie je. Ktoś kiedyś powiedział bowiem, że jesteśmy niczym innym, jak tym, co jemy. To bardzo mądre słowa.

Przecież organizm człowieka jest zbudowany z substancji, które dostarcza mu się w codziennym pożywieniu. Jeśli będzie to zbyt duża ilość tłuszczu, zaczniemy być otyli. Jeśli je się za mało, grozi nam anoreksja, która jest chorobą dokładnie tak samo groźną, jak nadwaga. Jeśli się je za dużo cholesterolu, grozi ryzyko chorób układu krążenia, a nawet niedrożność naczyń krwionośnych. Dlatego właśnie poleca się picie wyciągów z lecytyny na cholesterol.

A inne jedzenie?

No właśnie – jeśli zacznie się jeść tłuszcze roślinne zamiast zwierzęcych a mięso gotowane, zamiast smażonego, bardzo szybko zobaczymy różnicę. Ktoś zapewne powie, że takie jedzenie będzie dużo mniej smaczne, a przecież nie ma powodów, aby odmawiać sobie takich prostych przyjemności. Sporo w tym jest racji, ale trzeba sobie przekalkulować, co jest ważniejsze: czy sama przyjemność jedzenia, czy być może takie odżywianie, które da wiele radości w życiu?

Z punktu widzenia autorów tego poradnika odpowiedź jest bardziej, niż oczywista: chcesz być zdrowszy, zdrowiej się odżywiaj. Szczególnie powinieneś sprawdzić, co jest dobre na cholesterol, ponieważ ten nie rzucający się w oczy związek chemiczny potrafi spowodować duże szkody w naszym organizmie, o czym już napisaliśmy powyżej.

Skoro rzeczywiście jest tak, że każdy z nas jet tym, co je, nie tylko odżywianie jest ważne, ale również spalanie. Warto oczyścić swój organizm ze wszelkich szkodliwych toksyn, w tym z cholesterolu.

Pomogą w tym różne suplementy diety, ale my polecamy przede wszystkim aktywność fizyczną. Już nawet pół godziny biegania dziennie może spowodować, że będzie się spalało dziennie 400 kalorii więcej. Z jednej strony to tylko jeden pączek, ale z drugiej już po miesiącu zobaczymy, że udało się schudnąć parę ładnych kilogramów. A czy warto być chudszym? Oczywiście, że tak.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Milena Zielińska

Arek z doświadczenia jest farmaceutą, który prowadzi niewielką aptekę zielarską w internecie. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem serwisu poświęconemu zdrowiu, który prowadzi ze swoimi kolegami ze studiów. W wolnej chwili pisuje dla eZabiegi24h.

More Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *