Różne typy makijażu

Makijaż jest w chwili obecnej dostępny w bardzo różnych wersjach. Kobiety mogą korzystać z makijażu podstawowego, na specjalnego okazje a także z makijażu permanentnego.

Makijaż zwykły

Jeśli mówimy o makijażu zwykłym to mamy na myśli oczywiście taki makijaż jaki prawdopodobnie każda kobieta rano robi sobie przed wyjściem do pracy. Makijaż tego rodzaju nie zajmuje czasu i sprowadza się zwykle do podkreślenia oczu, brwi, rzęs a także ust i ich konturów. szminka-makijazCzasami taki makijaż uzupełniany jest podkreślanie kości policzkowych i powiek. Wszystko zależy od fantazji i czasy do dyspozycji. Makijaż tego typu jest rozwiązaniem nie wymagającym dużych nakładów siły. Każda kobieta może go zrobić z pomocą lustra. Ważne w tym kontekście jest oczywiście to, że makijaż typu zwykłego nie oznacza pójścia w stronę wybujałych kolorów. Wybiera się raczej kolory niezbyt krzykliwe.

Makijaż na specjalne okazje

Makijażami na specjalne okazje nazywamy takie makijaże które robi się na śluby, przyjęcia i ważne spotkania towarzyskie. W takim przypadku Panie dają upust swoim fantazjom i pozwalają sobie na bardziej śmiałe zestawienia kolorystyczne i intrygujące rozwiązania, desenie i kontrasty. Takie makijaże wymagają znacznie więcej pracy i nie sposób skończyć ich w ciągu kilkunastu minut. Zwykle dobierane są kolorystycznie do sukienki.

Makijaż typu permanentnego

Makijaż permanentny w Łódzi to z kolei interesujące rozwiązanie na dłużej. Nie jest to malowanie, ale zabieg polegający na wprowadzeniu barwnika do ust, brwi oraz rzęs. Dzięki temu barwnikowi kontury i kolory są znacznie wyrazistsze. Zabieg jest w pełni bezpieczny ponieważ opiera się o produkty pochodzenia naturalnego. Jego największym atutem jest czas utrzymywania się efektu. Po jednym zabiegu można liczyć na to, że kolor utrzyma się przez okres nawet 3 lat. Trzeba jednak pamiętać, że kolory się rozjaśniają z czasem. Takie zabiegi należy wykonywać tylko w profesjonalnych salonach kosmetycznych ponieważ makijaż permanentny oznacza ingerencję w naskórek.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *